Kā rīkoties dažādu traumu gadījumā?
Šeit atradīsiet informāciju par to, kā rīkoties situācijās, kad bērns guvis traumu un kā pareizi sniegt palīdzību dažāda veida traumu gadījumā.
Ja degunā ievietots svešķermenis, to svarīgi pēc iespējas ātrāk dabūt ārā, jo pastāv risks, ka tas nokļūs dziļāk elpceļos.
Statistiski visbiežāk svešķermeņus degunā atrod bērniem no 2 līdz 5 gadu vecumam. Mazi bērni pēta pasauli un savu ķermeni, tādēļ nereti kāda mantiņa, pērlīte vai poga nokļūst degunā. Uzmanīgiem jābūt ar magnētu, mazu bateriju nokļūšanu degunā, jo šie objekti var radīt dziļus audu bojājumus.
1. Nomierini bērnu, visticamāk, viņš ir nobijies.
2. Ar lukturīša palīdzību un, atliecot deguna galu uz augšu, apskatieti, vai svešķermenis ir redzams.
3. Lūdz bērnam izšņaukt degunu - ar gaisa plūsmu svešķermenis visbiežāk iznāks ārā.
Ja ar pinceti vai ar šņaukšanas palīdzību neizdodas svešķermeni dabūt ārā, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta/dežūrārsta vai otorinolaringologa, vai tuvākās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā.
1. Nedrīkst mēģināt izņemt svešķermeni ar pirkstiem - tādējādi to iespējams iebīdīt vēl dziļāk.
2. Nedrīkst likt bērnam veikt dziļas ieelpas caur degumu, tādējādi palielinot iespēju, ka svešķermenis nonāks dziļāk elpceļos.
3. Kamēr degunā ir svešķermenis, nedrīkst tajā pilināt deguna pilienus vai ūdeni.
Šeit atradīsiet informāciju par to, kā rīkoties situācijās, kad bērns guvis traumu un kā pareizi sniegt palīdzību dažāda veida traumu gadījumā.