Pārlekt uz galveno saturu

Rekomendācijas vecākiem atopiskā dermatīta aprūpē

Atopiskais dermatīts ir ekzematozā slimība, kurai ir hroniska gaita, kas visbiežāk izpaužas bērniem. Slimība raksturojas ar ļoti niezošiem izsitumiem, kuri parādās zīdaiņu vai bērnības vecumā.

Attēls
bērna āda
Izveidots: 17. maijs, 2023. gads
Atjaunots: 24. maijs, 2023. gads

Šī grāmatiņa uzrakstīta vecākiem, kuru bērniem ir atopiskais dermatīts (AD). Te atradīsiet atbildes uz Jūs interesējošiem jautājumiem par šo slimību, praktiskās rekomendācijas, kuras palīdzēs Jums sadzīvot ar AD un drošāk justies ikdienā ar savu bērnu. Ar šīm rekomendācijām varat dalīties ar Jūsu bērna skolotājiem, audzinātājiem, auklītēm un citiem cilvēkiem, kuri pavada laiku kopā ar Jūsu bērnu.

Jūs un Jūsu bērns neesat vienīgie, kuri cieš no šīs slimības. Vai Jūs zināt, ka atopiskais dermatīts (AD), kas pazīstams arī kā ekzēma, atopiskā ekzēma, neirodermīts, ir viena no biežākajām hroniskām iekaisīgām ādas slimībām, kas manifestējas bērnībā. AD skar 10-20% Eiropas bērnu un 17% bērnu ASV. Kopš 1960.gadu sākuma AD prevalence pieaug, un ir novērojama šīs slimības saistība ar attīstīto valstu dzīvesveidu. Parasti AD simptomi parādās pirmajos piecos dzīves gados, aptuveni 60% gadījumu simptomi parādās pirmā gada laikā, biežāk līdz sešu mēnešu vecumam. AD nav lipīga slimība, bet tās izpausmes: ādas nieze, apsārtums, zvīņošanās, izsitumi, var radīt Jūsu bērnam nopietnas sociālās un emocionālās problēmas. Strādājot un izglītojoties kopā, mēs varam palīdzēt bērnam justies drošāk sabiedrībā un palīdzēt arī sabiedrībai vairāk iepazīt šo slimību.

Saistītās diagnozes