Pārlekt uz galveno saturu
Attēls
Ziema

Vesela pasaule

Veselības akadēmija

Tava bērna veselības aprūpe - tā ir vesela pasaule, kurā nereti vajadzīgs uzticams ceļvedis un padomdevējs. Veselapasaule.lv ir Latvijā lielākais portāls, kas veltīts bērnu un jauniešu veselībai. To veidojuši Bērnu slimnīcas speciālisti, vienkopus nodrošinot uzticamu un aktuālu informāciju par bērnu veselību un labbūtību. Lai gudri vecāki un veseli bērni!

Ritināt uz leju

Noderīgi Lasītava

Kā rodas bērni? Palīgs pirmajai sarunai par seksu

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca radījusi izglītojošu animācijas filmiņu pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem par to, kā rodas bērni.

Pārvērt pārdrošību par drošību

Ņemot vērā augsto bērnu traumatismu Latvijā, Veselības ministrija īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu “Pārvērt pārdrošību par drošību!”. Tās ietvaros no 2022. un 2023. gadā notiek izglītojoši pasākumi bērniem un vecākiem par traumatisma riska faktoriem un to novēršanu.

Autiskā spektra traucējumi

Bērnības autisms ir ar nervu sistēmas attīstību saistīts traucējums.

Kardioloģija

Kardioloģija ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar sirds un asinsvadu sistēmas slimību pētniecību, diagnostiku, ārstēšanu, profilaksi un rehabilitāciju.

Semināri un pasākumi

Tuvākie notikumi Visi notikumi
28.
Feb. 2023

Atbalsta grupa vecākiem, kuru bērniem ir diagnosticēta neirofibromatoze

Jaunākie raksti

Aktuālā informācija
Pandēmijas sekas: arī liekais svars bērniem un pusaudžiem

“Mans bērns pēdējo divu gadu laikā ir strauji pieņēmies svarā,” arvien biežāk saka vecāki, nonākot endokrinologa kabinetā. Kaut arī pandēmijas stingrie ierobežojumi ir garām, Bērnu slimnīcas speciālisti joprojām novēro bērnu un pusaudžu aptaukošanās pieaugumu.

Neirofibromatoze

Neirofibromatoze (NF) ir saslimšanu grupa, kurai raksturīga veidojumu (t.sk. audzēju) augšana uz nervu šūnām. Šie veidojumi var attīstīties jebkurā nervu sistēmas daļā - galvas un muguras smadzenēs, dažādos organisma nervos.

PECS jeb komunikācijas sistēma ar attēlu palīdzību

PECS (Picture Exchange Communication) ir unikāla alternatīvās komunikācijas sistēma, kas radīta 1980. gados. Tā palīdz tūkstošiem cilvēku, kuriem ir saziņas problēmas.

Vai vecākam jābūt kopā ar bērnu nodarbībā pie audiologopēda?

Kad vecāki pieņem lēmumu vērsties pie audiologopēda vai kāda cita funkcionālā speciālista, reizēm gaidas par to, kas īsti notiks, ko sagaidīt, var būt mulsinošas.

Ceļvedis vecākiem par audiologopēda darbu

Audiologopēdi savā praksē bieži atbild uz vecāku jautājumiem par konsultāciju norisi un sava bērna attīstību. Te atradīsiet atbildes uz dažiem no biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Padomi vecākiem, aprūpējot bērnu ar Dauna sindromu

2022. gada nogalē notika konference Dauna sindroms un aprūpe, kurā Bērnu slimnīcas speciālisti dalījās ar noderīgu informāciju un padomiem par bērnu ar Dauna sindromu attīstību un aprūpi.