Pārlekt uz galveno saturu

Nekavējoties zvani 112!

Situācijas, kurās nekavējoties jādodas uz slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu vai jāzvana 112.

Attēls
ātrā palīdzība
Izveidots: 7. novembris, 2022. gads
Atjaunots: 30. janvāris, 2023. gads

Bērnu slimnīcas speciālisti apkopojuši "sarkanos signālus", kas liecina, ka bērna veselība un dzīvība ir apdraudēta, un nepieciešams nekavējoties doties uz slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu.

Attēls
Nekavējoties zvani 112

Ja nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, jāvēršas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana! Bērna veselībai un dzīvībai kritiskā gadījumā jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 112.

eVeselībasPunkts (eHealthPoint)

Izmantojot mobilo lietotni eVeselībasPunkts (eHealthPoint) līdz ar zvanu uz ārkārtas tālruni 113 NMP dienestam var nodot arī zvanītāja atrašanās vietas datus (GPS koordinātes) un izsaucēja informāciju (vārds, uzvārds, personas kods), ja tā ievadīta. Daudzos gadījumos šī informācija var būtiski paātrināt mediķu brigādes ierašanos un palīdzības saņemšanu. Tāpat lietotne parādīs tuvāko ārstniecības iestādi, kontaktinformāciju un pakalpojumus, ko tā sniedz, kā arī navigācijas karti ar maršrutu uz tuvāko ārstniecības iestādi. Mobilo lietotni bez maksas var lejupielādēt Google Play un Apple App Store.

 

Tēma

Ko darīt, ja bērns saslimis?

Kā mājas apstākļos rīkoties, ja bērnam ir drudzis, klepus, sāp kakls, sāp auss, sākusies vemšana un/vai caureja vai ir aizcietējums?