Pārlekt uz galveno saturu

Drošība vasaras periodā

Drošība un veselība vasarā.

Attēls
drosiba-vasara
Izveidots: 27. maijs, 2022. gads
Atjaunots: 23. jūlijs, 2024. gads

Informatīvie materiāli

Slīkšana

Pie ūdenstilpēm bērnu nedrīkst izlaist no acīm ne mirkli. Arī oficiālās un vecākiem zināmās peldvietās bērni nedrīkst iet ūdenī vieni paši.

Ērces noņemšana

Ko darīt, ja piesūkusies ērce? Kā noņemt ērci mājas apstākļos?

Insekta kodums

Vairumā gadījumu, ja iekodis kukainis, uztraukumam nav pamata. Koduma vieta var būt apsārtusi, pietūkusi, ar nelielu niezes sajūtu.

Nometnes bez traumām: kas jāievēro, lai tās sagādātu tikai pozitīvas emocijas

Vasarā populārs un lietderīgs brīvlaika pavadīšanas veids bērniem ir dažādas tematikas un ievirzes nometnes. Lai bērni no tām atgrieztos sveiki un veseli, atpūtušies un ar labām atmiņām, bet vecākiem būtu sirdsmiers, ir vērts ar bērnu izrunāt jautājumus, kas saistīti ar drošību un iespējamām veselības likstām.

Ratu pārklāšana, sargājot mazuli no tiešiem saules stariem

Pētījumā pierādīts, ka karstā dienā, atrodoties tiešos saules staros, ratu pārklāšana ar flaneļa vai muslīna sedziņu var sasildīt ratu iekšpusi par gandrīz 4°C vien 20 minūšu laikā, tādējādi izraisot potenciāli bīstamas temperatūras mazulim.

Pietiekams šķidruma daudzums

Lai bērns neatūdeņotos, īpaši karstā laikā ir īpaši jāraugās, lai tiktu uzņemts pietiekams šķidruma daudzums. Kāds tas ir?

Tēma

Drošība

Dažādas nelaimes notiek arī tad, ja vecāki ir rūpīgi un uzmanīgi. Pieaugušie spēj pasargāt bērnus, radot viņiem drošu vidi un novēršot iespējamas traumas un riskus.