Pārlekt uz galveno saturu

Dermatovenerologs

Dermatovenerologs specializējas ādas un venerisko slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

Attēls
dermatologs
Izveidots: 14. janvāris, 2022. gads
Atjaunots: 17. aprīlis, 2023. gads

Kā sagatavoties vizītei

Dodoties pie dermatovenerologa, noteikti līdzi jāņem visi izraksti (gan no stacionāriem, gan no ambulatorām izmeklēšanām), kas saņemti slimnīcās un pie dažādiem speciālistiem. Šī informācija sniedz pēc iespējas plašu ieskatu pacienta veselības stāvoklī un var palīdzēt izvairīties no dažādu testu un analīžu atkārtotas veikšanas.

Jāņem līdzi vai jānoraksta zāļu, krēmu nosaukumus, kas lietoti - kuri preparāti jau lietoti, kādi jau palīdz vai nav devuši rezultātus. Ja ir sūdzības par izmaiņām roku vai kāju nagiem, uz konsultāciju jānāk ar nedaudz ataugušiem nagiem, lai būtu iespējams paņemt analīzes. Vizītes dienā nevajadzētu klāt krēmus vai kādas krāsvielas, lai ārsts pēc iespējas labi varētu izvērtēt ādas stāvokli.

Vizītes norise

Konsultācijas laikā notiek saruna, pacienta apskate un analīžu izvērtēšana. Var tikt nozīmētas papildus analīzes, citu speciālistu konsultācijas vai izmeklējumi. Ja ir sūdzības par nagu pārmaiņām, nagus apgriež un materiālu nosūta izmeklēšanai uz laboratoriju. Ja nepieciešama papildus izmeklēšana, precīzāk novērtēt iekaisuma raksturu, īpaši pigmentveidojumiem, tiek veikta optiskā dermoskopija - apskate ar manuālu luminiscentu gaismu 10kārtīgā palielinājumā. No bojājumiem gļotādās, lai, ja nepieciešams, varētu noteikt iekaisuma raksturu, ārsts ar vates kociņu paņems materiālu mikrofloras izmeklēšanai. Ja nepieciešama ādas biopsija vai mollusku ekscīzija, ārsts noteiks laiku, kad to veiks stacionārā.

Simptomu saraksts, ar kuriem mēdz vērsties pie šī speciālista

Diagnožu saraksts, ar kurām mēdz vērsties pie šī speciālista

Diagnožu saraksts, ar kurām mēdz vērsties pie šī speciālista

Informatīvie materiāli

Kontracepcija un tās veidi

Kontracepcija ir dažāda veida metodes, kuru mērķis ir novērst grūtniecības iestāšanos, kā arī pasargāt cilvēku no inficēšanās ar seksuāli transmisīvām slimībām.