Pārlekt uz galveno saturu

Ģimenes ārsts

Ģimenes ārsts ir veselības aprūpes speciālists, kas nodrošina primāro veselības aprūpi

Attēls
ģimenes ārsts
Izveidots: 29. septembris, 2021. gads
Atjaunots: 6. jūnijs, 2024. gads

Ģimenes ārsts ir speciālists, kurš sniedz visaptverošu un nepārtrauktu medicīnisko aprūpi. Ģimenes ārsts uzrauga veselības stāvokli kopumā, informē par profilaktiski veicamajām darbībām, diagnosticē un ārstē akūtas un hroniskas slimības, dodas mājas vizītēs. Konsultē un izsniedz nosūtījumus, kad nepieciešama papildu diagnostika un ārstēšana speciālistu uzraudzībā.

Ģimenes ārsts reģistrē visus pacientus, kuru dzīvesvieta atrodas ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā, kas ir noteikta savstarpēji noslēgtajā līgumā ar Nacionālo veselības dienestu. Lai noskaidrotu, pie kura ģimenes ārsta Jūs varat veikt reģistrāciju atbilstoši savai dzīvesvietai, aicinām zvanīt uz NVD bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.30 līdz 15.00.) vai rakstīt e-pastu uz info@vmnvd.gov.lv.

Ja iedzīvotājs ir aizmirsis, kurā ģimenes ārsta praksē reģistrēts, to var noskaidrot, autorizējoties E-veselības tīmekļvietnē www.eveseliba.gov.lv vai klātienē NVD, uzrādot pasi vai personas apliecību. 

Simptomu saraksts, ar kuriem mēdz vērsties pie šī speciālista

Diagnožu saraksts, ar kurām mēdz vērsties pie šī speciālista

Iespējamo izmeklējumu saraksts

Informatīvie materiāli