Pārlekt uz galveno saturu

Aplikācijas tests

Aplikācijas testus izmanto, lai atpazītu vēlīnas alerģiskas slimības.

Attēls
izmeklejumi-bernam
Izveidots: 8. Novembris, 2021. gads

Ir situācijas, kad IgE antivielas netiek atrastas vai ādas dūriena testi ar pārtikas produktiem ir negatīvi. Tādā gadījumā aplikācijas tests var palīdzēt atpazīt pārtikas alerģiju. Testu izmanto arī, lai atpazītu reakcijas pret medikamentiem, aroda alergēniem un ķīmiskām vielām (piemēram, metāliem un kosmētisko līdzekļu sastāvdaļām).

Kā sagatavoties vizītei

Antihistamīna (pretalerģijas) preparāti ietekmē ādas testa rezultātus, tādēļ vismaz 5-7 dienas pirms testa nepieciešams atcelt šo medikamentu lietošanu. Jāatceras, ka arī citu (piem., saauksēšanās) medikamentu sastāvā var būt antihistamīna līdzekļi!
Testu drīkst veikt tikai uz tīras, veselas ādas, uz kuras nav uzklāti tādi līdzekļi kā topiskie kortikosteroīdi un emolienti.

Vizītes norise

 Uz muguras vai apakšdelma uzlīmē speciālu plāksteri, kas satur pārbaudāmos alergēnus. Tos izvēlas ārsts/alergologs atbilstoši jūsu sūdzībām. Ārsts vai māsa var lūgt pārbaudāmos alergēnus (pārtikas produktus) paņemt līdzi uz testu pašiem. Tos var atnest jūs pavadošā persona.
Parasti reakciju (apsārtumu, pietūkumu, izsitumus) izvērtē pēc 48 un 72 stundām – pie ārsta būs jādodas vairākkārt.

Kas jāievēro pēc izmeklējuma

Atkarībā no testa iznākuma, iespējams apsārtums, nieze, diskomforts testa uzlikšanas vietā. Parasti šīs sūdzības izzūd dažu dienu laikā.

Pēc testu rezultātu izvērtēšanas ārsts sniedz rekomendācijas par tālāko rīcību.

Saistīto diagnožu saraksts

Alerģija pret medikamentiem

Saistītās ārstu specialitātes