Pārlekt uz galveno saturu

Mākslas terapeits

Mākslas terapeits ir ārstniecības persona, kas ieguvusi zināšanas veselības aprūpē un specializējies kādā no mākslas terapiju veidiem.

Attēls
arstu-specialitates
Izveidots: 27. jūlijs, 2022. gads
Atjaunots: 27. jūlijs, 2022. gads

Pie mākslas terapijas veidiem pieder vizuāli plastiskā māksla, deju un kustību, mūzikas, kā arī drāmas terapija.

Kā sagatavoties vizītei

Dodoties uz māklas terapeita konsultāciju, būtu jāpārdomā, kādas ir aktuālās sūdzības no cilvēka vai piederīgo puses, jāmāk pastāstīt par svarīgākajiem sūdzību elementiem – to ilgums, kādas grūtības tas sagādā ikdienā.

Ņemot vērā, ka mākslas terapija iekļauj dažādus sadarbības veidus, tad traucējumu klāsts, kam ārstējošais ārsts (visbiežāk psihiatrs) ieteiks mākslas terapijas nodarbības, var būt plašs un atšķirīgs. Tie var būt gan neirālās attīstības traucējumi, gan garastāvokļa un trauksmes traucējumi.

Vizītes norise

Sadarbība ar mākslas terapeitu ir vairāku vizīšu garumā. Pirmajās vizītēs tiks pārrunātas aktuālākās sūdzības un raizes, kopīgi apspriesti sadarbības mērķi. Pēc mērķu izvirzīšanas tiks uzsākta profesionāli izplānota sadarbība, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Pēdējās vizītes laikā parasti tiek sniegta atgriezeniskā saite par nodarbībās sasniegto un tālākās rekomendācijas.

Sadarbības laikā paredzama funkcionēšanās uzlabošanā izvirzītajā jomā un kopējo mērķu sasniegšana. Sadarbības laikā iespējams veicināt uzmanības noturību, emociju regulācijas spēju attīstīšanu, kā arī labāku sevis apzināšanos.

Diagnožu saraksts, ar kurām mēdz vērsties pie šī speciālista

Iespējamā ārstniecība un rehabilitācija

Mūzikas terapija
Drāmas terapija