Pārlekt uz galveno saturu

Kā nebaidīties, dodoties pie ārsta? Pediatrijas spēļu kabinets

Pediatrijas spēļu kabinets Bērnu slimnīcā izveidots, lai kliedētu mazo pacientu bailes un skaidrotu, kā norit svarīgas procedūras

Attēls
pediatrijas spēļu kabinets
Izveidots: 2. novembris, 2022. gads
Atjaunots: 1. februāris, 2023. gads

Pediatrijas spēļu kabinets radīts, lai spēles veidā, izglītojot un informējot Bērnu slimnīcas pacientus, mazinātu viņu bailes un satraukumu par izmeklējumiem un procedūrām, kā arī nodrošinātu, ka ir vairāk mazo pacientu, kuriem noteiktus izmeklējumus un procedūras iespējams veikt bez narkozes. Pediatrijas spēļu kabinetā strādā mākslas terapeiti un klīniskie psihologi – tas ļauj spēļu skaidrojošo un izglītojošo saturu apvienot ar psiholoģisko atbalstu. Kabineta ideja aizgūta no pasaulē labākajām bērnu slimnīcām.

Spēles sesija veicina bērna un ārsta sadarbību, palīdzot mazināt bērna bailes un trauksmi pirms procedūras vai izmeklējuma, ļaujot justies drošāk slimnīcas vidē un stiprinot uzticību medicīnas darbiniekiem arī nākotnē.

Attēls
pediatrijas spēļu kabinets
Pediatrijas spēļu kabinetā mazie pacienti kopā ar pediatrijas spēļu speciālistiem/terapeitiem un ar dažādu materiālu palīdzību var izspēlēt dažādus scenārijus par gaidāmo izmeklējumu, lai pacients rastu mieru un neizjustu tik lielu trauksmi arī sarežģītu procedūru laikā

Pacienta ārstējošais ārsts var pieteikt pediatrijas spēļu speciālista konsultāciju pacientam, kurš izjūt izteiktu satraukumu un bailes pirms gaidāmā izmeklējuma vai operācijas. Tāpat, kā jebkuru citu Bērnu slimnīcas pakalpojumu, pediatrijas spēļu kabineta speciālistu atbalstu iespējams pieteikt, zvanot slimnīcas Zvanu centram vai piesakot vizīti Pacienta portālā.

Kādēļ nepieciešams pediatrijas spēļu kabinets?

Ārsti un māsas nereti saskaras ar situācijām, kad pacienti pirms dažādām manipulācijām piedzīvo lielu satraukumu. Lai arī medicīnas personāls bērniem un vecākiem skaidro notiekošo un cenšas viņus sagatavot gaidāmajām manipulācijām, baiļu dēļ bērns var uzvesties nekontrolēti un nereti izmeklējums ir jāpārtrauc un/vai jālieto vispārējā anestēzija. 

Attēls
raižplēši
Pediatrijas spēles speciālisti aicina bērnus pirms manipulācijām vai izmeklējumiem, kas viņus biedē, fiksēt savas bailes pāris vārdos, pierakstīt tās un atdot Raižplēšiem - viņi apēd bērnu bailes un palīdz tikt galā ar satraukumu

Pediatrijas spēļu kabinets veicina pozitīvu pacientu un vecāku pieredzi ārstniecības procesa laikā, ļauj mediķiem primāri koncentrēties uz veicamo procedūru vai izmeklējumu, kā arī mazina vispārējās anestēzijas pielietošanu manipulāciju laikā gadījumos, kad anestēzija nepieciešama tikai bērna emocionālās reakcijas dēļ.

Ar kādām procedūrām iepazīstina spēļu terapeits?

Pirms veicamajām manipulācijām ar īpaši piemeklētām un pasaulē atzītām medicīniskās spēles metodēm bērnam ir iespēja izspēlēt gaidāmās procedūras un situācijas, tādējādi mazinot neziņu, bailes un satraukumu.

Procedūras un manipulācijas, par kurām spēļu terapeits stāsta:

 1. magnētiskā rezonanse,
 2. datortomogrāfija;
 3. rentgens;
 4. ultrasonogrāfija;
 5. elektrokardiogramma;
 6. elektroencefalogramma;
 7. endoskopija, kolonoskopija;
 8. asins analīžu ņemšana, katetra ievietošana;
 9. pulsa oksimetra lietošana;
 10. anestēzijas maskas lietošana;
 11. ikdienas mērījumu veikšana un insulīna injekcijas cukura diabēta pacientiem u.c.

 

Atsauces