Pārlekt uz galveno saturu

Iekavēta vai neveikta vakcinācija

Nereti cilvēki nezina kā rīkoties, ja vakcinācija pret dažādām saslimšanām pēc vakcinācijas kalendāra norādēm ir kavēta vai nav veikta vispār. Šeit atradīsi informāciju par to, kā rīkoties šādos gadījumos.

Attēls
kā sagatavot bērnu vakcinācijai
Izveidots: 20. marts, 2023. gads
Atjaunots: 20. marts, 2023. gads

Savlaicīga vakcinācija ir galvenais faktors, lai noturētu (saglabātu) katra paša un arī visas sabiedrības imunitāti pret vakcīnregulējamām infekcijām, nodrošinātu iedzīvotāju pilnīgu aizsardzību pret dzīvībai bīstamām slimībām un novērstu šo infekciju uzliesmojumus.

Neskatoties uz speciālistu rekomendācijām, nereti rodas vai tiek atklātas situācijas, kad kādu iemeslu dēļ nepieciešamā vakcinācija nav veikta vispār vai ir iekavēta. Tad ir svarīgi, lai tā tiek atsākta (vai uzsākta) pēc iespējas ātrāk. Kavētas vai nepabeigtas vakcinācijas gadījumā viss vakcinācijas kurss nav jāsāk no sākuma, bet ir jāturpina no vietas, kur vakcinācija ir apstājusies vai iekavējusies.

Lai palīdzētu pacientiem un arī medicīnas aprūpes speciālistiem rast risinājumu šajās neikdienišķajās situācijās, Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra speciālisti aicina izmantot Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārtrauktas un novēlotas vakcinācijas rekomendāciju apkopojumu, vai, nepieciešamības gadījumā vērsties Ģimenes vakcinācijas centrā.

Tēma

Vakcinācija

Vakcinācija aizsargā cilvēkus pret nopietnām un dzīvībai bīstamām infekcijas slimībām, piemēram, gripu, difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, masalām, epidēmisko parotītu, masaliņām, meningokoku infekciju, invazīvu pneimokoku infekciju, poliomielītu un citām.