Pārlekt uz galveno saturu

Svara korekcijas programma

Svara korekcijas programma paredzēta bērniem no vidēji 10 gadu vecuma ar motivāciju koriģēt savu svaru un prasmēm iesaistīties pašiem uztura plānošanā un gatavošanā. Kopā ar bērnu jābūt vienam no bērna likumiskajiem pārstāvjiem.

Attēls
svars
Izveidots: 20. jūlijs, 2022. gads
Atjaunots: 29. novembris, 2022. gads

Svara korekcijas programmā bērni tiek uzņemti divos veidos:

  1. Ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) bērnu endokrinologu nosūtījumu (uz konsultāciju pie bērnu endokrinologa nosūta ģimenes ārsts);
  2. Ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta nosūtījumu (uz konsultāciju pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta nosūta ģimenes ārsts).

Abos gadījumos ārstu – speciālistu konsultācijas bērniem ir bez maksas.

Svara korekcijas programma tiek organizēta Bērnu slimnīcas dienas stacionārā un ir iespējas izvēlēties apmeklēt divu vai četru dienu programmas.

Kas ir sagaidāms

Programmas gaitā fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts novērtēs bērna vispārējo veselības stāvokli un bērna funkcionālo stāvokli. Ārsts novērtētēs balsta- kustību aparāta problēmas un iespējamās kontrindikācijas fiziskai slodzei, sūdzības.

Programmas laikā tiks veikts arī fizisko spēju tests un apzināta bērna vispārējā fiziskā sagatavotība. Fizioterapeits apmācīs vingrojumiem atbisltoši bērna individuālām vajadzībām, piemēros fizisko slodzes intensitāti.

Klīniskais psihologs programmas gaitā sniegs noderīgus padomus motivācijas uzturēšanai svara samazināšanas procesā.

Uztura speciālists vadīs bērniem un vecākiem nodarbības, kuru laikā tiks apgūta veselīga uztura pamatprincipi, kaloriju rēķināšana. Tiks pārrunāts porcijas lielums un sastāvdaļas, ka arī proporcijas atbilstoši bērna vecumam. Nodarbību laikā tiek gatavoti ēdieni, izgaršotas jaunas garšas un apgūtas veselīgu ēdienu receptes.

Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta bērnu endokrinologa konsultācija.

Saistītās ārstu specialitātes