Pārlekt uz galveno saturu

Klīniskais psihologs

Klīniskais psihologs sniedz psiholoģisko palīdzību dažādu garīgo, emocionālo un uzvedības traucējumu un citu psiholoģisko problēmu gadījumos.
 

Attēls
klīniskais psihologs
Izveidots: 4. aprīlis, 2022. gads
Atjaunots: 27. marts, 2023. gads

Klīniska psihologa galvenās darbības jomas ir psiholoģiskā izpēte, izvērtēšana, psiholoģiskā konsultēšana un rehabilitācija.

Kā sagatavoties vizītei

Dodoties pie psihologa, vēlams līdzi paņemt izrakstus, kas saņemti slimnīcās un pie dažādiem speciālistiem. Ja bērnam ir problēmas skolā/bērnudārzā, vēlams šīs iestādes raksturojums, kur audzinātāja apraksta situāciju, jo vecāki sava bērna uzvedību skolā/bērnudārzā neredz. Šī informācija ļaus vairāk uzzināt par bērna veselības stāvokli un var palīdzēt izvairīties no dažādu testu atkārtotas veikšanas.

Vizītes norise

Psiholoģiskā izpēte un konsultācijas ietver sevī sarunas ar vecākiem un bērnu, dažādu testu un uzdevumu izpildi atkarībā no mērķa. Pēc testēšanas psihologs veic iegūto rezultātu apstrādi, analīzi un apkopošanu rakstiskā atzinumā.

Informatīvie materiāli

Dzimuma identitāte

Gadījumos, kad neesi pārliecināts par jautājumiem, kas skar tavu dzimumidentitāti, vari justies nomākts un izjust papildus trauksmi.

Pandēmijas sekas: arī liekais svars bērniem un pusaudžiem

“Mans bērns pēdējo divu gadu laikā ir strauji pieņēmies svarā,” arvien biežāk saka vecāki, nonākot endokrinologa kabinetā. Kaut arī pandēmijas stingrie ierobežojumi ir garām, Bērnu slimnīcas speciālisti joprojām novēro bērnu un pusaudžu aptaukošanās pieaugumu.

Bērnu un pusaudžu mentālā veselība: vecāki jautā - speciālisti atbild

Piedāvājam video ierakstu no Jautājumu un atbilžu dienas kopā ar Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem, kurā tika pārrunāti jautājumi par neirālās attīstības traucējumu diagnostiku, uzvedības problēmām, ēšanas traucējumiem un depresiju bērnu un pusaudžu vidū.