Pārlekt uz galveno saturu

Ārstniecība un rehabilitācija

Virsraksts
ABA terapija
ABA (Applied Behavior Analysis) terapija jeb lietišķās uzvedības analīze ir efektīva metode saskarsmes un komunikācijas prasmju veidošanai bērniem, kuriem diagnosticēti autiskā spektra traucējumi (AST).
Attēls
ārstniecība
Adenotomija
Aizdegunes mandeles (adenoīdu) operācija.
Attēls
ārstniecība
Afakiskas kontaktlēcas zīdaiņiem pēc iedzimtas kataraktas operācijas
Afakija ir lēcas trūkums acī, kas rada lielu refrakcijas (acs staru laušana) anomāliju – augstas pakāpes tālredzību (hipermetropija).
Attēls
ārstniecība
Ārējās auss atrēzijas operācijas
Auss ejas izveides operāciju veic, lai uzlabotu dzirdes funkciju.
Attēls
ārstniecība
Asaru kanāla zondēšana
Informācija par asaru ceļu zondēšanu lokālā anestēzijā no 3 līdz 9 mēnešu vecumam
Attēls
ārstniecība
Asins apmaiņas transfūzija
Asins apmaiņas transfūzija ir procedūra, kas sevī ietver pakāpenisku, ciklisku bērna asiņu izvadīšanu un aizvietošanu ar svaigām donora asinīm.
Attēls
ārstniecība
Asins pagatavojumu pārliešana
Lēmumu par asins pagatavojumu pārliešanu ārsts un medicīnas māsa pieņem pēc rūpīgas risku izvērtēšanas, sniedzot pacienta vecākiem pilnīgu informāciju.
Attēls
ārstniecība
Auglības saglabāšana bērniem un pusaudžiem ar vēzi
Cilvēkiem ar ļaundabīgām saslimšanām pēc ķīmijterapijas vai staru terapijas saņemšanas var būt samazināta auglība jeb iespēja ieņemt bērniņu. Kāpēc?
Attēls
ārstniecība
Auss ejas tīrīšana
Sēra konsistence ir atkarīga no vielmaiņas, tāpēc bērniem tā ir mainīga – var būt daudz šķidrāki izdalījumi nekā pieaugušajiem vai, tieši pretēji, sausi, kas pēc laika, mainoties vielmaiņai, maina savu konsistenci.
Attēls
ārstniecība
Balsenes papilomatozes operācija, balsenes papilomu ablācija
Rekurenta balsenes papilomatoze ir cilvēka papilomas vīrusa izraisīta saslimšana, kas visbiežāk attīstās bērniem 2–4 gadu vecumā un izpaužas kā progresējošs balss aizsmakums.
Attēls
ārstniecība
Barības vada paplašināšana jeb dilatācija
Barības vads ir cauruļveida gremošanas orgāns, kas savieno muti ar kuņģi. Barības vadam ir dažādi uzdevumi jeb funkcijas, bet viena no svarīgākajām – uzņemtā ēdiena un šķidruma ievade no mutes kuņģī.
Attēls
ārstniecība
Bifokālās un progresīvās brilles bērniem
Vairāku stiprumu lēcas sauc par bifokālajām un progresīvajām lēcām. Parasti šīm lēcām augšējā daļā ir stiprums tālumam, bet apakšējā daļā ir papildu stiprums tuvumam.