Pārlekt uz galveno saturu

Ārstniecība un rehabilitācija

Virsraksts
Attēls
autisms
ABA terapija
ABA (Applied Behavior Analysis) terapija jeb lietišķās uzvedības analīze ir efektīva metode saskarsmes un komunikācijas prasmju veidošanai bērniem, kuriem diagnosticēti autiskā spektra traucējumi (AST).
Attēls
deguns
Adenotomija
Aizdegunes mandeles (adenoīdu) operācija.
Attēls
redze
Afakiskas kontaktlēcas zīdaiņiem pēc iedzimtas kataraktas operācijas
Afakija ir lēcas trūkums acī, kas rada lielu refrakcijas (acs staru laušana) anomāliju – augstas pakāpes tālredzību (hipermetropija).
Attēls
Alternatīvā un augmentatīvā komunikācija
Alternatīvā un augmentatīvā komunikācija
Alternatīvā un augmentatīvā komunikācija tiek lietota, lai varētu sazināties tie, kam ir traucēta vai ierobežota iespēja saprasties ar runātas vai rakstītas valodas palīdzību, jo ikviens ir pelnījis iespēju komunicēt.
Attēls
bērna auss
Ārējās auss atrēzijas operācijas
Auss ejas izveides operāciju veic, lai uzlabotu dzirdes funkciju.
Attēls
redze
Asaru kanāla zondēšana
Informācija par asaru ceļu zondēšanu lokālā anestēzijā no 3 līdz 9 mēnešu vecumam
Attēls
asinis
Asins apmaiņas transfūzija
Asins apmaiņas transfūzija ir procedūra, kas sevī ietver pakāpenisku, ciklisku bērna asiņu izvadīšanu un aizvietošanu ar svaigām donora asinīm.
Attēls
asinis
Asins pagatavojumu pārliešana
Lēmumu par asins pagatavojumu pārliešanu ārsts un medicīnas māsa pieņem pēc rūpīgas risku izvērtēšanas, sniedzot pacienta vecākiem pilnīgu informāciju.
Attēls
dzimums
Auglības saglabāšana bērniem un pusaudžiem ar vēzi
Cilvēkiem ar ļaundabīgām saslimšanām pēc ķīmijterapijas vai staru terapijas saņemšanas var būt samazināta auglība jeb iespēja ieņemt bērniņu.
Attēls
bērna auss
Auss ejas tīrīšana
Sēra konsistence ir atkarīga no vielmaiņas, tāpēc bērniem tā ir mainīga – var būt daudz šķidrāki izdalījumi nekā pieaugušajiem vai, tieši pretēji, sausi, kas pēc laika, mainoties vielmaiņai, maina savu konsistenci.
Attēls
bērna mute
Balsenes papilomatozes operācija, balsenes papilomu ablācija
Rekurenta balsenes papilomatoze ir cilvēka papilomas vīrusa izraisīta saslimšana, kas visbiežāk attīstās bērniem 2–4 gadu vecumā un izpaužas kā progresējošs balss aizsmakums.