Pārlekt uz galveno saturu

Liekais svars

Kā tikt galā ar lieko svaru?

Attēls
liekais svars
Izveidots: 26. maijs, 2022. gads
Atjaunots: 6. aprīlis, 2023. gads
  1. Pārdomā, kāpēc un kad tu ēd visvairāk. Sākotnēji var palīdzēt ēšanas dienasgrāmatas izveide. Tajā pieraksti ne vien apēsto ēdiena daudzumu, bet arī atzīmē, kā jūties ēšanas laikā - tas var palīdzēt izprast, vai ēšanas paradumi saistīti ar tavu emocionālo stāvokli.
  2. Samazini porciju lielumus - uzsākot ēšanas paradumu maiņu, var būt grūti atteikties no iecienītiem ēdieniem. Lai vieglāk to paveikt, sākotnēji vari turpināt ēst tos pašus produktus, ko esi pieradis ēst ikdienā, taču samazini porciju lielumus.
  3. Veicot uztura maiņu, ieteicama konsultācija pie uztura speciālista, lai pārrunātu pareizas ēdienkartes izveidi. Uztura speciālists var palīdzēt arī pielāgot jauno ēdienkarti un ēšanas grafiku pielāgot tieši tavām vajadzībām, ņemot vērā alerģijas un citus veselības apsvērumus un ikdienas paradumus, kas var ietekmēt tavus ēšanas paradumus.
  4. Ja jūti, ka pats netiec galā, ir profesionāļi, piemēram, psihologi, terapeiti, kas tev var palīdzēt izstrādāt rīcības plānu šādām dienām, situācijām.
  5. Koncentrējies uz dienām, kad jauno ēšanas grafiku izdodas ievērot - tā ir laba motivācija turpināt.
  6. Lai tiktu galā ar stresu, nomāktību un citām iespējamām mentālām un emocionālām grūtībām, kas var iet roku rokā ar pārēšanās epizodēm, veido savu atbalsta tīklu. Pirmkārt, vari jautāt atbalstu vecākiem, jo tieši viņi, visticamāk, ir atbildīgi par pārtikas iegādi ikdienā. Otrkārt, ja nepieciešams, meklē atbalstu pie psihologa vai psihoterapeita. Treškārt, nevairies meklēt atbalstu pie uzticamiem draugiem un paziņām - var būt vieglāk izrunāties ar kādu, ko pazīsti, kurš saprot tavu problēmu un ir gatavs atbalstīt grūtā brīdī.

Saistītās ārstu specialitātes

Tēma

Uzturs

Uzturs ir uzturvielu kopums, kas vajadzīgs organisma dzīvības norišu normālai nodrošināšanai. Uzturs cilvēka ikdienā ir ļoti svarīgs; nepietiekama uztura gadījumā cilvēka organisms var mainīties un tikt traucēta tā darbība.