Pārlekt uz galveno saturu

Alergologs

Ārsts - alergologs nosaka alerģijas cēloņus.

Attēls
arstu-specialitates
Izveidots: 8. Novembris, 2021. gads
Atjaunots: 24. Augusts, 2022. gads

Kā sagatavoties vizītei

Pirms došanās pie ārsta, laikus jāsagatavo un jāņem līdzi visa iespējamā informācija par veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem,  tuvinieku veselības stāvokli, sekojot norādījumiem. NORĀDĪJUMI

Zinot, ka tiks veikta spirometrija, dienā pirms vizītes nevajadzētu lietot ventolīnu jeb salbutamolu (vismaz 6 stundas pirms vizītes) un kombinētos medikamentus (Seretide vai Symbicort) – 24 stundas pirms vizītes, ja to ļauj pacienta veselības stāvoklis.

Zinot, ka tiks veikts ādas alerģijas tests, vismaz 5 dienas pirms vizītes ir jāpārtrauc antihistamīno līdzekļu (Aerius, Claritine, Zyrtec, Tavegyl, Suprastin u.c.) lietošana, ja to ļauj pacienta veselības stāvoklis. Ja to nav iespējams izdarīt, alerģiju pārbaudei tiks noteikti specifiskie IgE asins analīzēs.

Vizītes norise

Jāapzinās, ka alerģijas izmeklējumi, veicot prick jeb dūriena testu, var būt nedaudz nepatīkami. Otrs veids, kā iespējams noteikt iespējamos alergēnus, ir specifisko IgE (imunoglobulīnu) noteikšana asinīs, kas tiek veikts ar asinsanalīžu palīdzību (no vēnas).

Simptomu saraksts, ar kuriem mēdz vērsties pie šī speciālista

Sāpes vēderā
Ādas izsitumi
Niezoši izsitumi
Gremošanas traucējumi
Elpas trūkuma lēkme

Iespējamo izmeklējumu saraksts

Spirogrāfija
Bronhoprovokācijas tests ar metaholīnu
Iztriepe no deguna uz eozinofīliem
Sviedru tests

Informatīvie materiāli