Pārlekt uz galveno saturu

Alergologs

Ārsts - alergologs nosaka alerģijas cēloņus.

Attēls
alergologs
Izveidots: 8. novembris, 2021. gads
Atjaunots: 30. maijs, 2023. gads

Kā sagatavoties vizītei

Pirms došanās pie ārsta, laikus jāsagatavo un jāņem līdzi visa iespējamā informācija par veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem,  tuvinieku veselības stāvokli, sekojot norādījumiem.

Ja tiek veikta spirometrija, dienu pirms vizītes nevajadzētu lietot ventolīnu jeb salbutamolu (vismaz 6 stundas pirms vizītes) un kombinētos medikamentus (Seretide vai Symbicort) – 24 stundas pirms vizītes, ja to ļauj pacienta veselības stāvoklis.

Ja tiek veikts ādas alerģijas tests, vismaz 5 dienas pirms vizītes ir jāpārtrauc antihistamīno līdzekļu (Aerius, Claritine, Zyrtec, Tavegyl, Suprastin u.c.) lietošana, ja to ļauj pacienta veselības stāvoklis. Ja to nav iespējams izdarīt, alerģiju pārbaudei tiks noteikti specifiskie IgE asins analīzēs.

Vizītes norise

Jāapzinās, ka alerģijas izmeklējumi, veicot prick jeb dūriena testu, var būt nedaudz nepatīkami. Otrs veids, kā iespējams noteikt iespējamos alergēnus, ir specifisko IgE (imunoglobulīnu) noteikšana asinīs, kas tiek veikts ar asinsanalīžu palīdzību (no vēnas).

Informatīvie materiāli

Vakcinācija alerģiskiem cilvēkiem

Ir cilvēki, kuriem ir paaugstināts alerģisku reakciju risks. Īpaši - pacienti, kuriem jau bijusi alerģiska reakcija pret kādu vakcīnu vai tās sastāvdaļām. Taču alerģiskas reakcijas var attīstīties arī cilvēkiem bez zināmiem riska faktoriem. Šādos gadījumos nepieciešama īpaša piesardzība.

Atopiskā dermatīta ādas kopšana

Ādas kopšana ikdienā neatkarīgi no tā, vai ir atopiskā dermatīta paasinājums vai samērā mierīgs ādas stāvoklis ar niecīgu ādas sausumu, ir viens no svarīgākajiem noteikumiem atopiskā dermatīta (AD) veiksmīgai ārstēšanai un labsajūtas radīšanai.