Pārlekt uz galveno saturu

Miegs jauniešiem

Miegam ir būtiska nozīme cilvēka labsajūtas un veselības uzturēšanai un veicināšanai. Pusaudžu gadi ir pārmaiņu laiks – un miegs nav izņēmums.

Attēls
miegs
Izveidots: 31. maijs, 2022. gads
Atjaunots: 10. maijs, 2023. gads

Informatīvie materiāli

Miegainība

Miegainība pati par sevi nav slimība, bet gan kādas citas problēmas simptoms.

Narkolepsija

Lai gan „narkolepsija” izklausās aizdomīgi, tai nav nekādas saistības ar narkotikām. Narkolepsija ir hroniska (ilgstoša) neiroloģiska slimība, kam raksturīga miegainība, katapleksija, miega paralīze un halucinācijas.

Nemierīgo kāju sindroms (jauniešiem)

Vai kādreiz ir tā, ka nezini, kur likt kājas? Tā, ka vajag sevi „iekratīt miegā”? Šķiet, ka kājas tirpst, pa tām skrien skudriņas? Jo vairāk centies nomierināties, jo sliktāk jūties?

Apzinātā sapņošana

Lielākoties cilvēks neapzinās, ka sapņo, tomēr ir cilvēki, kas saprot, ka patiesībā guļ, turklāt var ietekmēt arī savus sapņus. To sauc par apzināto sapņošanu (lucid dreaming).

Miega paralīze

Miega paralīze ir īslaicīga nespēja pakustēties, kas notiek pamostoties vai īsi pirms aizmigšanas.

Grūtības iemigt

Viena no visbiežāk sastopamajām problēmām jauniešu vecumā ir grūtības aizmigt.

Miegam palīdzošas metodes

Kuram gan nav gadījies tā, ka, iekāpjot gultā, pēkšņi prātā sāk nākt visādas stulbas domas? Par to reizi, kad pateici kaut ko muļķīgu? Par to, ka varbūt kaut kas slikts varētu notikt ar tevi vai tev tuvajiem cilvēkiem? Par to, kas notiek pasaulē? Par to, ka visa vienkārši ir pārāk daudz? Skolā paredzēts svarīgs pārbaudes darbs, bet nejūties gatavs?

Saistītie simptomi

Notikums