Pārlekt uz galveno saturu

Kur saņemt palīdzību

Kur vērsties, lai saņemtu medicīnisku palīdzību? Ģimenes ārsti, plānveida palīdzība, neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Attēls
pirma palidziba
Izveidots: 31. maijs, 2022. gads
Atjaunots: 19. jūnijs, 2024. gads

1. Ģimenes ārsts

Ģimenes ārsta darba laikā iespējams vērsties:

 • ģimenes ārsta praksē – pēkšņas saslimšanas, hroniskas slimības saasinājuma vai nelielas traumas gadījumā. Informāciju par savu ģimenes ārstu var noskaidrot, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.
 • pediatru kabinetos slimnīcu uzņemšanas nodaļās – nodrošina savlaicīgas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas bērniem akūtos saslimšanas gadījumos Rīgā un reģionos. Šajos kabinetos vecāki ar bērniem var vērsties gadījumos, kad bērnam ir, piemēram, drudzis, caureja, vēdera sāpes vai cita akūta saslimšana, lai saņemtu pieredzējušu pediatru konsultācijas.

Gadījumos, kad nepieciešama ārsta palīdzība, vispirms jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās doties nedrīkst!

2. Pediatrs akūtos gadījumos

Gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika vai nav iespējams veikt tūlītēju pierakstu), bet veselības stāvoklis neļauj gaidīt, iespējams pieteikties apskatei pie pediatra akūtos gadījumos

 • Pediatra konsultācijas katru dienu, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas, no 8.00 līdz 22.00 rindas kārtībā tiek nodrošinātas Bērnu slimnīcas novietnē "Gaiļezers", Juglas ielā 20;
 • Pediatrs akūtos saslimšanas gadījumos pēc pieraksta pieņem arī Bērnu slimnīcas novietnē "Torņakalns", Vienības gatvē 45;
 • Pacientu portālā iespējams pieteikt attālinātu vizīti. Pieteikums garantē, ka 8 stundu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas, saņemsiet ārsta zvanu. Pakalpojums tiek nodrošināts arī brīvdienās.
3. Ārpus ģimenes ārsta darba laika

Gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika), bet veselības stāvoklis neļauj gaidīt, iespējams saņemt dažāda veida medicīnisko palīdzību.

Attālināta BKUS pediatra konsultācija Piesakoties Bērnu slimnīcas Pacientu portālā

Akūtu saslimšanu gadījumos, pediatrs attālinātās konsultācijas laikā, konsultē bērnus vecumā no 1 mēneša līdz 18 gadiem.

Bērnu slimnīcas pediatri attālinātas konsultācijas sniedz akūtās situācijās, kad bērnam nav nepieciešama neatliekama palīdzība.

! Ja kādu iemeslu dēļ nav iespējams autorizēties Pacientu portālā, pediatra attālinātu konsultāciju var pieteikt, zvanot pa tālruni 80708866 (darba dienās 8.00–17.00). Lai pieteiktos konsultācijai, ir nepieciešams zināt bērna personas kodu, reģistrācija bez tā nebūs iespējama.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis

+371 66016001

Nodrošina iedzīvotājiem iespēju ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskus padomus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Dežūrārsti

Vērsties gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika), bet veselības stāvoklis neļauj gaidīt, Rīgā un citās lielākās pilsētās ir pieejami dežūrārsti. Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts.

Feldšerpunkti

Sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros teritorijās, kur iedzīvotāju nokļūšana pie ģimenes ārsta ir apgrūtināta satiksmes vai citu apstākļu dēļ.

Steidzamās medicīniskās palīdzības punkti

Sniedz pakalpojumus pacientiem, kuriem ir trauma, pēkšņa saslimšana vai hroniskas slimības saasināšanās, kas prasa steidzamu ārstniecības personu iejaukšanos, un nepieciešamā palīdzība pārsniedz primārās veselības aprūpes ārsta kompetenci.

4. Neatliekamā medicīniskā palīdzība

Ja apdraudēta veselība vai dzīvība:

 • dzīvībai kritiskā gadījumā jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113. Piemēram, cilvēks ir bezsamaņā, dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks u.c.), pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes;
 • ja nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, jāvēršas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Uz to var doties arī pašu spēkiem, neizsaucot NMP, ja situācija nav dzīvībai kritiska. Slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana!

Mobilā lietotne eVeselībasPunkts (eHealthPoint)

Izmantojot mobilo lietotni eVeselībasPunkts (eHealthPoint) līdz ar zvanu uz ārkārtas tālruni 113 NMP dienestam var nodot arī zvanītāja atrašanās vietas datus (GPS koordinātes) un izsaucēja informāciju (vārds, uzvārds, personas kods), ja tā ievadīta. Daudzos gadījumos šī informācija var būtiski paātrināt mediķu brigādes ierašanos un palīdzības saņemšanu. Tāpat lietotne parādīs tuvāko ārstniecības iestādi, kontaktinformāciju un pakalpojumus, ko tā sniedz, kā arī navigācijas karti ar maršrutu uz tuvāko ārstniecības iestādi. Mobilo lietotni bez maksas var lejupielādēt Google Play un Apple App Store.

5. Plānveida medicīniskā palīdzība

Lai saņemtu valsts apmaksātus plānveida veselības aprūpes pakalpojumus, ir nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar NVD:

Noderīga informācija

Veselības inspekcija Ārstniecības iestāžu reģistrs

Iespējams atrast sev vēlamo ārstniecības pakalpojumu sniedzēju.

Nacionālais veselības dienests Rindapiearsta.lv

Vietnē iespējams uzzināt, kuras ārstniecības iestādes sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus un kur tos var saņemt ātrāk.

Pacientu līdzmaksājumi

Pacienta līdzmaksājumu pacients veic, saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

E-veselība

Pieejami dažādi e-pakalpojumi, piemēram, e-recepte, e-nosūtījums, e-darba nespējas lapa, u.c.

Ambulatorās iestādes un speciālisti Pieejama informācija par ambulatorajām ārstniecības iestādēm un ārstiem-speciālistiem, kurās var saņemt noteiktus valsts apmaksātus ambulatorus veselības aprūpes pakalpojumus.
6. Bērnu klīniskā universitātes slimnīca
 • Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta Torņakalna novietnē. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļa (NMPON) Torņakalna novietnē strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā;
 • Plānveida veselības aprūpes pakalpojumi tiek sniegti gan Torņakalna, gan Gaiļezera novietnēs pēc iepriekšēja pieraksta ar līgumattiecībās ar NVD esoša ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas zvanu centra tālrunis darba dienās 9.00-17.00: +371 80708866; 
7. Valsts apmaksāta akūtā zobārstniecība sestdienās

Bērniem līdz 18 gadu vecumam (neieskaitot) sestdienās ir pieejami valsts apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi akūtos gadījumos, kad medicīniskā palīdzība ir nepieciešama pēkšņi un steidzami. To var saņemt Rīgā, Ogrē, Valmierā, Liepājā un Daugavpilī, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Akūtās zobārstniecības pakalpojumi tiek sniegti tikai gadījumos, ja bērnam ir:

 • akūtas, nepārejošas zobu sāpes;
 • vaiga vai/un smaganu tūska; zoba trauma.  

Katra gadījuma atbilstību akūtam stāvoklim izvērtē zobārsts. NVD informē, ka pakalpojuma sniegšanu ārstniecības iestādes nodrošina “dzīvās rindas” kārtībā, taču pirms došanās uz ārstniecības iestādi ieteicams ar to sazināties, lai pārrunātu sūdzības un ieteicamo rīcību (ja ārstniecības iestādē ir pieejams tālrunis saziņai sestdienās).

Pakalpojuma sniedzēji:

Ārstniecības iestāde, adrese Darba laiks sestdienā Tālrunis
Daugavpils, Daugavpils zobārstniecības poliklīnika. Adrese: Lāčplēša iela 12. 8.00–14.00 +371 65425425
Liepāja, "ALGORITMS L". Adrese: Sakņu iela 14 un M. Ķempes iela 2. 9.00-15.00

+371 26817791 (Sakņu iela 14 - 1, Liepāja); +371 26817721 (Mirdzas Ķempes iela 2-2N, Liepāja)

Liepāja, "LIBAU DENTAL" (Dz. Ozoliņas zobārstniecības kabinets). Adrese: Graudu iela 31. 9.00-15.00 +371 25784411
Ogre, "ŠMITU ZOBĀRSTNIECĪBA". Adrese: Priežu iela 9. 9.00-14.00 +371 65022550; +371 29437674
Rīga, “Veselības centru apvienība" poliklīnika "Pļavnieki". Adrese: Andreja Saharova iela 16. 9.00-15.00 +371 22320878
Rīga, "Veselības centru apvienība" poliklīnika "Elite". Adrese: Anniņmuižas bulvāris 85 9.00-15.00 +371 22121112
Rīga, "Adoria". Adrese: A. Čaka iela 70-3 10.00-16.00 +371 67315000
Valmiera, "Dentalfix". Adrese: Cēsu iela 19. 9.00-14.00 +371 29228384

Informācija par zobārstniecības pakalpojumu sniedzējiem bērniem, tajā skaitā akūtos gadījumos sestdienās, ir pieejama NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Zobārstniecības pakalpojumi”.