Pārlekt uz galveno saturu

Kur saņemt palīdzību

Brīdī, kad bērnam nepieciešama palīdzība, nereti iestājas apjukums. Uzzini, kur un kādās situācijās vērsties, lai saņemtu medicīnisko palīdzību.

Attēls
pirma palidziba
Izveidots: 31. Maijs, 2022. gads
Atjaunots: 22. Septembris, 2022. gads

1. Ģimenes ārsts

Ģimenes ārsta darba laikā iespējams:

 • Vērsties ģimenes ārsta praksē – pēkšņas saslimšanas, hroniskas slimības saasinājuma vai nelielas traumas gadījumā. Informāciju par savu ģimenes ārstu var noskaidrot, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.
 • Pediatru kabinetos slimnīcu uzņemšanas nodaļās – nodrošina savlaicīgas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas bērniem akūtos saslimšanas gadījumos Rīgā un reģionos. Šajos kabinetos vecāki ar bērniem var vērsties gadījumos, kad bērnam ir, piemēram, drudzis, caureja, vēdera sāpes vai cita akūta saslimšana, kā arī varēs saņemt pieredzējušu pediatru konsultācijas.
 • Ja akūtas saslimšanas gadījumā nepieciešama attālināta pediatra konsultācija darba laikā: darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00 Bērnu slimnīcas pediatra konsultācijai pa tālruni var pieteikties, zvanot: +371 80708866

Gadījumos, kad nepieciešama ārsta palīdzība, vispirms jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās doties nedrīkst!

2. Ārpus ģimenes ārsta darba laika

Gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika), bet veselības stāvoklis neļauj gaidīt, ir iespējams saņemt dažāda veida medicīnisko palīdzību.

Ja akūtas saslimšanas gadījumā nepieciešama attālināta pediatra konsultācija laikā, kad ģimenes ārsts nestrādā:

 • darba dienās no pl. 8.00 līdz 17.00 Bērnu slimnīcas pediatra konsultāciju var saņemt pa tālruni: +371 80708866
 • darba dienās, brīvdienās un svētku dienās no pl. 20.00 līdz 8.00 un brīvdienās un svētku dienās no pl. 10.00 līdz 17.00 Bērnu slimnīcas pediatra konsultāciju var saņemt pa tālruni: +371 26112887

! Ja konkrētajā brīdī neizdodas sazvanīt norādīto tālruņa numuru, lūgums zvanīt atkārtoti. Tiklīdz pediatrs varēs, viņš ar jums sazināsies. Aicinām iepriekš sagatavot bērna personas kodu un citu informāciju, kas pediatram palīdzētu izvērtēt bērna veselības stāvokli.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis

+371 66016001

Nodrošina iedzīvotājiem ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskus padomus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Dežūrārsti

Vērsties gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika), bet veselības stāvoklis neļauj gaidīt, Rīgā un citās lielākās pilsētās ir pieejami dežūrārsti. Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts.

Feldšerpunkti

Sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros teritorijās, kur iedzīvotāju nokļūšana pie ģimenes ārsta ir apgrūtināta satiksmes vai citu apstākļu dēļ.

Steidzamās medicīniskās palīdzības punkti Sniedz pakalpojumus pacientiem, kuriem ir trauma, pēkšņa saslimšana vai hroniskas slimības saasināšanās, kas prasa steidzamu ārstniecības personu iejaukšanos, un nepieciešamā palīdzība pārsniedz primārās veselības aprūpes ārsta kompetenci.
3. Neatliekamā medicīniskā palīdzība

Ja apdraudēta veselība vai dzīvība iespējams:

 • Vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, ja nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet neizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi un vēlas patstāvīgi vai ar tuvinieku palīdzību vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana!
 • Dzīvībai kritiskā gadījumā zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113. Piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Mobilā lietotne eVeselībasPunkts (eHealthPoint)

Izmantojot mobilo lietotni eVeselībasPunkts (eHealthPoint) līdz ar zvanu uz ārkārtas tālruni 113 NMP dienestam var nodot arī zvanītāja atrašanās vietas datus (GPS koordinātes) un izsaucēja informāciju (vārds, uzvārds, personas kods), ja tāda ir ievadīta. Daudzos gadījumos šī informācija var būtiski paātrināt mediķu brigādes izsūtīšanu un palīdzības saņemšanu. Tāpat lietotne parādīs tuvāko ārstniecības iestādi, kontaktinformāciju un pakalpojumus, ko tā sniedz, kā arī navigācijas karti ar maršrutu uz tuvāko ārstniecības iestādi. Mobilo lietotni bez maksas var lejupielādēt Google Play un Apple App Store.

4. Plānveida medicīniskā palīdzība

Lai saņemtu valsts apmaksātus plānveida veselības aprūpes pakalpojumus, ir nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar NVD:

Noderīga informācija

Veselības inspekcija Ārstniecības iestāžu reģistrs

Iespējams atrast sev vēlamo ārstniecības pakalpojumu sniedzēju.

Nacionālais veselības dienests Rindapiearsta.lv

Vietnē var uzzināt, kuras ārstniecības iestādes sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus un kur tos var saņemt ātrāk.

Pacientu līdzmaksājumi

Pacienta līdzmaksājums ir maksājums, kuru pacients veic, saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

E-veselība

Pieejami dažādi e-pakalpojumi, piemēram, e-recepte, e-nosūtījums, e-darba nespējas lapa, u.c.

Ambulatorās iestādes un speciālisti Pieejama informācija par ambulatorajām ārstniecības iestādēm un ārstiem-speciālistiem, kurās var saņemt noteiktus valsts apmaksātus ambulatorus veselības aprūpes pakalpojumus.
5. Bērnu klīniskā universitātes slimnīca
 • Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta Torņakalna novietnē. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļa (NMPON) Torņakalna novietnē strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā;
 • Plānveida veselības aprūpes pakalpojumi tiek sniegti gan Torņakalna, gan Gaiļezera novietnēs pēc iepriekšēja pieraksta ar līgumattiecībās ar NVD esoša ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu;
 • Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas zvanu centra tālrunis darba dienās 9.00-17.00: +371 80708866;
 • Akūtas saslimšanas gadījumā, kad ģimenes ārsts nestrādā, iespējams saņemt attālinātu Bērnu slimnīcas pediatra konsultāciju: pa tālruni +371 80708866 (darba dienās no pl. 8.00 līdz 17.00) vai pa tālruni +371 26112887 (darba dienās, brīvdienās un svētku dienās no pl. 20.00 līdz 8.00 un brīvdienās un svētku dienās no pl. 10.00 līdz 17.00)

6. Valsts apmaksāta akūtā zobārstniecība sestdienās

Bērniem līdz 18 gadu vecumam (neieskaitot) sestdienās ir pieejami valsts apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi akūtos gadījumos, kad medicīniskā palīdzība ir nepieciešama pēkšņi vai steidzami. Šādu palīdzību var saņemt Rīgā, Ogrē, Valmierā, Liepājā un Daugavpilī, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Akūtās zobārstniecības pakalpojumi tiek sniegti tikai gadījumos, ja bērnam ir:

 • Akūtas, nepārejošas zobu sāpes;
 • Vaiga vai/un smaganu tūska; zoba trauma.  

Katra gadījuma atbilstību akūtam stāvoklim izvērtē zobārsts. NVD informē, ka pakalpojuma sniegšanu ārstniecības iestādes nodrošina “dzīvās rindas” kārtībā, vienlaikus pirms došanās uz ārstniecības iestādi ieteicams ar to sazināties, lai pārrunātu sūdzības un ieteicamo rīcību (ja ārstniecības iestādē ir pieejams tālrunis saziņai sestdienās).

Pakalpojuma sniedzēji:

 • Rīgā – “Veselības centru apvienība" poliklīnika Pļavnieki. Adrese: Andreja Saharova iela 16. Darba laiks sestdienās: plkst. 9.00-15.00. Tālr.: +371 22320878.
 • Rīgā – "Veselības centru apvienība" poliklīnika Elite. Adrese: Anniņmuižas bulvāris 85. Darba laiks sestdienās: plkst. 9.00-15.00. Tālr.: +371 22121112.
 • Rīgā – Adoria. Adrese: A. Čaka iela 70-3. Darba laiks sestdienās: plkst. 10.00-16.00. Tālrunis: +371 67315000.
 • Ogrē – ŠMITU ZOBĀRSTNIECĪBA. Adrese: Priežu iela 9. Darba laiks sestdienās: plkst. 9.00-14.00. Tālr.: +371 65022550; +371 29437674.
 • Liepājā – ALGORITMS L. Adrese: Sakņu iela 14 un M. Ķempes iela 2. Darba laiks sestdienās: plkst. 9.00-15.00. Tālr.: +371 26817791 (Sakņu iela 14 - 1, Liepāja); +371 26817721 (Mirdzas Ķempes iela 2-2N, Liepāja).
 • Liepājā – LIBAU DENTAL (Dz. Ozoliņas zobārstniecības kabinets). Adrese: Graudu iela 31. Darba laiks sestdienās: plkst. 9.00-15.00. Tālr.: +371 25784411.
 • Valmierā – Dentalfix. Adrese: Cēsu iela 19. Darba laiks sestdienās: plkst. 9.00-14.00. Tālr.: +371 29228384.
 • Daugavpilī – Daugavpils zobārstniecības poliklīnika. Adrese: Lāčplēša iela 12. Darba laiks sestdienās: plkst. 8.00–14.00. Tālr: +371 65425425.

Informācija par zobārstniecības pakalpojumu sniedzējiem bērniem, tajā skaitā akūtos gadījumos sestdienās, ir pieejama NVD dienesta tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Zobārstniecības pakalpojumi”.