Pārlekt uz galveno saturu

Vakcīnas

Vakcinācija ir droša metode, kas radīta, lai pasargātu pieaugušos un bērnus, jo īpaši zīdaiņus, no saslimšanas ar dzīvībai un veselībai bīstamām infekcijas slimībām.

Attēls
vakcinācija
Izveidots: 27. jūlijs, 2022. gads
Atjaunots: 8. aprīlis, 2024. gads

Informatīvie materiāli

Vakcinācija pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu (MMP)

Vakcinācija pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu iespējama ar kombinētu - MMP vakcīnu. Tā ir dzīva, novājināta vakcīna, kas, lai arī satur dzīvus, novājinātus vīrusus, tie ir pārāk vāji, lai izraisītu saslimšanu veseliem cilvēkiem un personām ar viegli nomāktu imūno atbildi.

Vakcinācija pret tuberkulozi

Tuberkuloze (TB) cilvēcei ir pazīstama jau vairākus tūkstošus gadu, bet to izraisošo baktēriju Mycobacterium tuberculosis (turpmāk tuberkulozes mikobaktēriju) Roberts Kohs atklāja tikai 1882. gadā.

Vakcinācija pret gripu

Gripa ir sezonāla, akūta, vīrusu ierosināta infekcija, kas mūsu platuma grādos ik gadu izplatās ziemas un pavasara sezonā. Efektīvākā gripas profilakse ir vakcinācija.

Vakcinācija pret Covid-19 un bērni

SARS-CoV-2 infekcijas gaita bērniem galvenokārt ir viegla vai pat asimptomātiska. Vakcinācija pret Covid-19 visiem bērniem nav nepieciešama.

Vakcinācija pret vējbakām

Vējbaku vakcīna ir dzīva novājināta vakcīna, kas ir droša un efektīva pat pacientiem ar vieglu imūnsupresiju.

Tēma

Vakcinācija

Vakcinācija aizsargā cilvēkus pret nopietnām un dzīvībai bīstamām infekcijas slimībām, piemēram, gripu, difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, masalām, epidēmisko parotītu, masaliņām, meningokoku infekciju, invazīvu pneimokoku infekciju, poliomielītu un citām.