Pārlekt uz galveno saturu

Grāmatas bērniem par onkoloģiskām saslimšanām

Grāmatiņas palīdz bērniem vienkāršā veidā izstāstīt par to, kas notiek saskaroties ar onkoloģisku slimību.

Attēls
onkologija
Izveidots: 5. aprīlis, 2023. gads
Atjaunots: 16. aprīlis, 2024. gads

Austrāliešu mākslinieks Anguss Olsens zīmē grāmatas bērniem, viņš izveidojis  izveidojis 20 grāmatas par dažādām bērnu onkoloģijas tēmām, un tās ir pieejamas daudzās valodās, pateicoties brīvprātīgo kaislīgajam darbam visā pasaulē. Mākslinieka zīmētās grāmatas pieejamas vietnē https://idrawchildhoodcancer.com/  

Grāmatas veidotas viegli saprotamā valodā un zīmējumi šo informāciju padara bērniem vieglāk uztveramu. Trīs no Angusa Olsena zīmētajām grāmatām pieejamas arī latviešu valodā.

  • Šis buklets ir paredzēts bērniem un pusaudžiem, kam diagnosticēta onkoloģiska slimība, kā arī viņu vecākiem un aprūpētājiem. Tajā var uzzināt par fizisko aktivitāšu ieguvumiem ārstēšanās laikā.
  • Džoannas Pūnas grāmata "Drosmīgā Maija" stāsta par mazu meiteni, kurai diagnosticēta Bērkita limfoma un veikta ķīmijterapija.
  • Tilijas Kleidonas grāmata "Keitijas dārzs" ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par meitenes vārdā Keitija cīņu ar vēzi.
  • Šis buklets ir paredzēts bērniem un pusaudžiem, kam diagnosticēta onkoloģiska slimība, kā arī viņu vecākiem un aprūpētājiem. Tajā var uzzināt par fizisko aktivitāšu ieguvumiem ārstēšanās laikā:
  • Sāras Šmizas ilustrētā grāmata "Staru terapija un es" palīdzēs izprast staru terapijas ārstēšanas metodes.

Ārstniecība un rehabilitācija

Saistītās ārstu specialitātes

Tēma

Onkoloģija

Onkoloģija medicīnas nozare, kas nodarbojas ar ļaundabīgu un labdabīgu veidojumu jeb audzēju pētniecību, identificēšanu un ārstēšanu.