Pārlekt uz galveno saturu

Hematoonkologs

Bērnu hematoonkologs (jeb onkohematologs) ir ārsts speciālists daudzu asins, asinsrades slimību, dažādas lokalizācijas ļaundabīgu audzēju noteikšanā (diagnostikā), ārstēšanā, profilaksē.

Attēls
onkologija
Izveidots: 9. novembris, 2021. gads
Atjaunots: 20. maijs, 2023. gads

Vairumā gadījumu sūdzības ir nespecifiskas un var būt dažādi stāvokļi: nespēks, nogurums, ēstgribas trūkums, svara zudums, bālums; pastiprināta svīšana naktīs, neskaidras dabas ķermeņa temperatūras pacēlumi kādu laiku, orgānu vai ķermeņa daļu vizuālas izmaiņas, palielināšanās, funkciju traucējumi, asins izplūdumi ādā, gļotādās, locītavās, zilumi, u.c.

Kā sagatavoties vizītei

Dodoties pie ārsta, līdzi jāņem ģimenes ārsta nosūtījums ar slēdzienu, visi iepriekšējie izraksti (gan no stacionāriem, gan no ambulatorām izmeklēšanām), kas saņemti slimnīcās un pie dažādiem speciālistiem, izmeklējumu rezultāti.

Vizītes norise

Konsultācijas laikā notiek saruna ar vecākiem, bērna apskate, analīžu un izmeklējumu rezultātu izvērtēšana. Hematoonkologs, balstoties uz anamnēzes datiem un izmeklējumiem, izdara slēdzienu un sniedz rekomendācijas par turpmāko nepieciešamo specifisko izmeklēšanu, ārstēšanu un bērna tālāko novērošanas taktiku.

Iespējamā ārstniecība un rehabilitācija

Informatīvie materiāli