Pārlekt uz galveno saturu

Bērnu un pusaudžu mentālā veselība: vecāki jautā - speciālisti atbild

Piedāvājam video ierakstu no Jautājumu un atbilžu dienas kopā ar Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem, kurā tika pārrunāti jautājumi par neirālās attīstības traucējumu diagnostiku, uzvedības problēmām, ēšanas traucējumiem un depresiju bērnu un pusaudžu vidū.

Attēls
mentālā veselība
Izveidots: 27. marts, 2023. gads
Atjaunots: 27. marts, 2023. gads

Depresija un paškaitējums

Pirmajā sarunu blokā par depresijas ārstēšanu un paškaitējuma riskiem bērnu un jauniešu vecumā pastāstīja un uz vecāku jautājumiem atbildēja bērnu psihiatre Karīna Beinerte un klīniskā psiholoģe Laima Madžule.

Ēšanas traucējumu izplatība un ārstēšana

Otrajā tēmu blokā par dažādo ēšanas traucējumu izplatību, ārstēšanās iespējām un atbalsta veidiem konsultēja Bērnu psihiatrijas klīnikas psihiatre un psihoterapeite, Ēšanas traucējumu ārstēšanas programmas vadītāja Ilze Mežraupe un uztura speciāliste Eva Kataja.

Uzvedības traucējumi un iekļaušanās sociālajā vidē

Trešajā tiešraides blokā par bērnu uzvedības traucējumiem un problēmām, kas šiem bērniem rodas ar iekļaušanos sociālajā vidē, runāja Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs un bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Neirālās attīstības traucējumi

Ceturtajā tiešraides blokā par neirālās attīstības traucējumu diagnosticēšanu un nefarmakoloģisko ārstēšanu līdz trīs gadu vecumam konsultēja Bērnu psihiatrijas klīnikas klīniskā psiholoģe, Agrīnās intervences programmas bērniem ar risku uz autiskā spektra traucējumiem vadītāja Iluta Vilnīte un bērnu psihiatrijas rezidente Liene Vītola.

Saistītās ārstu specialitātes

Tēma

Mentālā veselība

Mentālo veselību raksturo dažādi dzīves aspekti un svarīgi pievērst uzmanību tiem visiem, lai saprastu, vai jūtamies apmierināti ar savu ikdienu.

Atsauces

Jautājumu un atbilžu dienu organizēja Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu slimnīcas fonds un Rimi Latvija. Tā notika ziedojumu kampaņas "Ziedo bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra izveidei" ietvaros. Vairāk par iespējām ziedot Bērnu slimnīcas pacientu labbūtībai un slimnīcas attīstībai: https://www.bsf.lv/lv/ziedot/kam-ziedot