Pārlekt uz galveno saturu

Mentālā veselība

Mentālo veselību raksturo dažādi dzīves aspekti un svarīgi pievērst uzmanību tiem visiem, lai saprastu, vai jūtamies apmierināti ar savu ikdienu.

Attēls
Mentālā veselība
Izveidots: 24. oktobris, 2022. gads
Atjaunots: 27. marts, 2023. gads

Mūsu mentālo veselību ikdienā ietekmē ļoti plašs faktoru daudzums – tā var būt mūsu ģenētiskā iedzimtība (varbūt kādam citam ģimenē arī ir mentālās veselības traucējumi), ikdienas notikumi (gan patīkamie, gan nepatīkamie), arī mūsu dienas režīms (miega daudzums, ēdienreizes un fiziskās aktivitātes).  

Informatīvie materiāli

Kā sevi nomierināt panikas lēkmes laikā

Necensties pretoties sajūtām – tas var tikai palielināt panikas lēkmi. Jāatceras, ka panikas lēkme nav veselībai un dzīvībai bīstama, un pēc laika tā pāries.

Psiholoģiskā izpēte

Psiholoģiskā izpēte ļauj novērtēt cilvēka intelektu, kognitīvos procesus, personību, emocionālo sfēru un attiecību veidošanas īpatnības.

Izdegšana

Izdegšana ir nopietna problēma, ar ko saskaras daudzi. Tā ir fiziska un emocionāla iztukšotība, kad mums vairs nav iespēju atjaunot savas "rezerves".

Bērnu un pusaudžu mentālā veselība: vecāki jautā - speciālisti atbild

Piedāvājam video ierakstu no Jautājumu un atbilžu dienas kopā ar Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem, kurā tika pārrunāti jautājumi par neirālās attīstības traucējumu diagnostiku, uzvedības problēmām, ēšanas traucējumiem un depresiju bērnu un pusaudžu vidū.