Pārlekt uz galveno saturu

Seksuālā un reproduktīvā veselība

Seksuālā un reproduktīvā veselība ir ar cilvēka seksuālo un reproduktīvo sistēmu saistīta fiziska, garīga un sociāla labklājība.

Attēls
Seksuālā un reproduktīvā veselība
Izveidots: 11. maijs, 2022. gads
Atjaunots: 8. februāris, 2023. gads

 

Informatīvie materiāli

Pubertāte meitenēm

Pubertāte ir vairāku savstarpēji saistītu procesu norise organismā, kas ietekmē sievišķo un vīrišķo sekundāro dzimumpazīmju attīstību un raksturīgo uzvedību. Meitenes pubertātes laikā nobriest par sievietēm.

Pubertāte zēniem

Pubertāte ir vairāku savstarpēji saistītu procesu norise organismā, kas ietekmē sievišķo un vīrišķo sekundāro dzimumpazīmju attīstību un raksturīgo uzvedību. Zēni pubertātes laikā nobriest par vīriešiem.

Kontracepcija un tās veidi

Kontracepcija ir dažāda veida metodes, kuru mērķis ir novērst grūtniecības iestāšanos, kā arī pasargāt cilvēku no inficēšanās ar seksuāli transmisīvām slimībām.

Grūtniecības plānošana

Veiksmīgai bērna ieņemšanai un labvēlīgai grūtniecības norisei ir svarīgs abu topošo vecāku veselības stāvoklis, dzīvesveids un ieradumi.

Dzimumattiecību problēmas puišiem

Tā var būt gan pārāk ātra ejakulācija (spermas izšļākšanās, “ātri beidz”), gan grūtības sasniegt vai noturēt erekciju (dzimumlocekļa piebriešanu, “nestāv”).

Dzimuma identitāte

Gadījumos, kad neesi pārliecināts par jautājumiem, kas skar tavu dzimumidentitāti, vari justies nomākts un izjust papildus trauksmi.

Ar dzimuma identitāti saistīti termini

Terminoloģija saistībā ar dzimuma identitāti sākotnēji var šķist sarežģīta vai grūti izprotama. Bet to nepieciešams apskatīt, lai izprastu un atdalītu dažādus ar dzimumu saistītus aspektus.

Apakštēmas

Saistītie izmeklējumi