Pārlekt uz galveno saturu

Uzturs

Uzturs ir uzturvielu kopums, kas vajadzīgs organisma dzīvības norišu normālai nodrošināšanai. Uzturs cilvēka ikdienā ir ļoti svarīgs; nepietiekama uztura gadījumā cilvēka organisms var mainīties un tikt traucēta tā darbība.

Attēls
veseligs-uzturs
Izveidots: 28. marts, 2022. gads
Atjaunots: 16. marts, 2023. gads

Informatīvie materiāli

Uzturs fiziski aktīviem bērniem un jauniešiem

Augošam bērnam svarīgākais ir nodrošināt pilnvērtīgu, sabalansētu uzturu ikdienā, ietverot visu uzturvielu grupu – olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku – uzņemšanu ar pārtiku.

Veģetārietis, vegāns

Pusaudžiem ir raksturīga palielinātā interese par alternatīvu dzīvesveidu un diētām, t.sk. veģetārismu. 

Pārtikas vai uztura dienasgrāmata

Ieviest uztura dienasgrāmatu nozīmē, ka pacientam 2–4 nedēļu garumā jāpieraksta visi produkti, kas lietoti uzturā, un simptomi, kādi rodas pēc to lietošanas.

Veselīgs uzturs

Visticamāk, par uzturu jau daudz ir dzirdēts – sociālie mediji ir pilni dažādām ēdiena receptēm un stāstiem par to, ko interneta slavenības ēd un neēd, kā tievē un kāds "superprodukts" ir viņu uzturā.

Pandēmijas sekas: arī liekais svars bērniem un pusaudžiem

“Mans bērns pēdējo divu gadu laikā ir strauji pieņēmies svarā,” arvien biežāk saka vecāki, nonākot endokrinologa kabinetā. Kaut arī pandēmijas stingrie ierobežojumi ir garām, Bērnu slimnīcas speciālisti joprojām novēro bērnu un pusaudžu aptaukošanās pieaugumu.