Pārlekt uz galveno saturu

Rehabilitācija

Rehabilitācijas programmas bērniem un pusaudžiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem, kas radušies iedzimtu vai iegūtu veselības stāvokļu rezultātā.

Attēls
rehabilitacija-berniem
Izveidots: 27. oktobris, 2022. gads
Atjaunots: 26. septembris, 2023. gads

Individuālo rehabilitācijas plānu katram pacientam izveido ārsts, sadarbojoties ar multiprofesionālo rehabilitācijas komandu. Komandas funkcionālie speciālisti veic savai kompetencei atbilstošu pacientu novērtēšanu un terapiju, kā arī apmāca bērna ģimenes locekļus turpināt uzsākto darbu mājas vidē.

Bērnu slimnīcas ehabilitācijas klīnika piedāvā programmas, kas ir vērstas uz bērna ģimeni un ievēro dažādu kultūru īpatnības. Rehabilitācijas programmas ir interdisciplināras, koordinētas un orientētas uz rezultātu. Tās domātas bērniem un pusaudžiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem, kas radušies iedzimtu vai iegūtu veselības stāvokļu rezultātā.

Programmās tiek izmantota bērna attīstībai atbilstoša pieeja, lai koncentrētos uz:

  • Bērna augšanas un attīstības veicināšanu;
  • Turpmāku bojājumu un komplikāciju profilaksi;
  • Aktivitāšu ierobežojumu samazināšanu;
  • Bērna attīstībai atbilstošas neatkarības veicināšanu.

Rehabilitācijas profesionāļi sadarbojas ar bērna ģimeni, lai apmierinātu katra bērna vajadzības, veicinātu katra bērna dzīvi un aprūpes pēctecību sākot no slimnīcas līdz mājām, skolai, sabiedrībai.

Informatīvie materiāli

Fiziskās aktivitātes bērniem ar diabētu

Fiziskās aktivitātes ir trešā svarīgākā diabēta ārstēšanas plāna sastāvdaļa pēc insulīna un uztura plāna. Fiziskās aktivitātes ilgtermiņā palīdz mazināt kardiovaskulāro slimību risku.