Pārlekt uz galveno saturu

Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana ir nekaitīga un nesāpīga izmeklējuma metode, kuru izvēlas padziļinātai sirds ritma traucējumu izmeklēšanai vai esot aizdomām par iespējamiem sirds ritma traucējumiem, veicot ilgstošu, vairāku novadījumu elektrokardiogrammas pierakstu.

Attēls
sirds
Izveidots: 23. maijs, 2022. gads
Atjaunots: 20. janvāris, 2023. gads

Vizītes norise

Izmeklējuma laikā uz krūšu kurvja pielīmē 3-5 īpašus plāksterus jeb elektrodus, kas tiešā veidā vai ar vadu palīdzību tiek fiksēti pie maza, pārvietojama (līdz 8x10 cm) monitora aparāta. Izmeklējums var ilgt no 18 stundām līdz nedēļai. Izmeklējuma laiku noteiks ārstējošais ārsts.

Lai pēc iespējas precīzāk veiktu sirdsdarbības pieraksta izvērtējumu, papildus ir jāraksta ikdienas aktivitāšu dienasgrāmata, atzīmējot fiziskās slodzes un atpūtas periodus.

Uzsākot holtera izmeklēšanu, bērna ikdienas aktivitātes netiek ierobežotas, izņemot nosacījumu, ka uz krūšu kurvja priekšējās sienas pielīmētos elektrodus nevar pakļaut mitruma ietekmei – nav iespējama vannošanās un peldēšana.

Veicot izmeklējumu, ir ieteicams ērts, brīvs apģērbs.

Holtera monitorēšanas izmeklējumu iespējams veikt gan uzturoties slimnīcā, gan ambulatori, dodoties savās ikdienas gaitās, tostarp arī uz skolu un bērnudārzu. 

Saistītās ārstu specialitātes

Tēma

Kardioloģija

Kardioloģija ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar sirds un asinsvadu sistēmas slimību pētniecību, diagnostiku, ārstēšanu, profilaksi un rehabilitāciju.