Pārlekt uz galveno saturu

Reimatologs

Bērnu reimatologi pārsvarā nodarbojas ar dažādu locītavu iekaisumu jeb artrītu, kā arī saistaudu sistēmas saslimšanu un asinsvadu iekaisuma slimību ārstēšanu.

Attēls
Sāpju sindromi
Izveidots: 25. septembris, 2021. gads
Atjaunots: 16. janvāris, 2023. gads

Kā sagatavoties vizītei

Dodoties pie ārsta, noteikti līdzi jāņem visi izraksti (gan no stacionāriem, gan no ambulatorām izmeklēšanām), kas saņemti slimnīcās un pie dažādiem speciālistiem. Tas nepieciešams, lai ārsts par bērnu zinātu iespējami vairāk. Tāpat šī informācija var palīdzēt izvairīties no dažādu testu un analīžu atkārtotas veikšanas – ja kāds tests bērnam jau vienreiz veikts un vecāki var uzrādīt tā rezultātus, pastāv iespēja, ka konkrētais tests atkārtoti vairs nebūs jāveic.

Ja galvenās sūdzības ir par sāpēm locītavās, vēlams rentgena izmeklējums sāpošajām locītavām un ultrasonogrāfija, tomēr pārsvarā gadījumu reimatologs  nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus.

Jāņem līdzi pēdējo 2 nedēļu laikā veiktas analīzes- pilna asins aina ar EGĀ, CRP, vēlams arī D3 vitamīna līmenis asinīs.

Vizītes norise

Pieņemšanas laikā reimatologs pēc slimības vēstures noskaidrošanas, pacienta objektīvas izmeklēšanas un analīžu rezultātu izvērtēšanas pieņem lēmumu par pacienta stacionēšanu vai papildus tālāku izmeklēšanu ambulatori vai dienas stacionārā. Skaidras diagnozes gadījumā ārstēšana tiek nozīmēta jau pirmās vizītes beigās.

Simptomu saraksts, ar kuriem mēdz vērsties pie šī speciālista

Iespējamo izmeklējumu saraksts

Informatīvie materiāli

Sāpju sindromi

Ar terminu “sāpju sindromi” apzīmē dažādus medicīniskos stāvokļus, kam ir  atšķirīgi cēloņi un klīniskās izpausmes un raksturīgas neregulāras vai nepārtrauktas sāpes.