Pārlekt uz galveno saturu

Mazuļa aprūpe

Mazuļa aprūpe ietver ne tikai atbilstoša uztura, apģērba un mājokļa nodrošināšanu, bet arī bērna veselības aprūpi, izglītošanu un audzināšanu.

Attēls
mazuļa aprūpe
Izveidots: 7. decembris, 2021. gads
Atjaunots: 1. augusts, 2023. gads

Informatīvie materiāli

Jaundzimušā bērniņa aprūpe

Izdala vairākus jaundzimušo aprūpes posmus, sākot no bērniņa piedzimšanas brīža līdz izrakstīšanai no dzemdību iestādes un turpmākai aprūpei mājās ģimenes ārsta un patronāžas māsas uzraudzībā.

Izsitumi

Izsitumus bērniem novēro bieži, tie rodas slimību (vīrusu un bakteriālu infekciju) un kairinājumu (alerģiju) rezultātā.

Podiņmācība

Pārejas posms no autiņbiksītēm uz podu ir svarīgs katra bērna dzīvē, jo nozīmē soli pretim neatkarībai un pašpietiekamībai, tomēr ne vienmēr tas ir viegls un mierīgs.

K vitamīns

K vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kas piedalās organisma asins recēšanas procesos, tādējādi novēršot smagas asiņošanas.

Priekšlaikus un ar zemu dzimšanas svaru dzimušu mazuļu vakcinācija

Priekšlaicīgi dzimušie bērni - dzimuši  pirms 37.gestācijas nedēļām, ir ar īpaši augstu risku smagai infekcijas norisei un būtiskām fona saslimšanām, kas infekcijas gadījumā noritēs vēl smagāk un var būt dzīvību apdraudošas. Īpaši augsts saslimšanas risks ir <28. gestācijas nedēļām dzimušajiem.

Sievietes uzturs zīdīšanas laikā

Zīdīšanas laikā sievietei jāievēro veselīga uztura piramīdas pamatprincipi.  Drastiskas diētas zīdīšanas laikā neuzlabo ne mammas pašsajūtu, ne spēju veiksmīgi zīdīt.

Apakštēmas

Hendlings

Hendlings ir metode, kas māca, kā pareizi turēt un darboties ar mazuli. Mazuļa hendlings ir lieliska metode, lai bērniņam mazinātu tā saucamo tonusu jeb muskulatūras sasprindzinājumu un palīdzētu bērniņa kreisajai un labajai ķermeņa pusei attīstīties vienmērīgi.