Pārlekt uz galveno saturu

Kardioloģija

Kardioloģija ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar sirds un asinsvadu sistēmas slimību pētniecību, diagnostiku, ārstēšanu, profilaksi un rehabilitāciju.

Attēls
kardio
Izveidots: 2. janvāris, 2023. gads
Atjaunots: 20. janvāris, 2023. gads

Informatīvie materiāli

Sirdsdarbība

Sirdī atrodas rimta devēja avots – sinusa mezgls, kurš nerimstoši un regulāri ģenerē jeb rada elektriskos impulsus, kas pa īpašiem sirds vadīšanas ceļiem izplatās visā sirdī, kā atbildi nodrošinot secīgu sirds daļu saraušanos un atslābšanu, kas savukārt ir priekšnoteikums asins plūsmas virzībai sirdī un tālāk visā pārējā ķermenī.

Datortomogrāfija sirdij ar angiogrāfiju

Datortomogrāfija (DT) ir viena no diagnostiskās radioloģijas metodēm, kuras pamatā ir rentgenstarojuma izmantošana. Datortomogrāfijā sirdij ar angiogrāfiju iegūst sirds, lielo asinsvadu un koronāro (sirdi apasiņojušo) asinsvadu šķērsgriezuma attēlus, kurus apstrādājot, var iegūt trīsdimensionālus attēlus.

Magnētiskās rezonanses izmeklējums sirdij

Droša un nesāpīga attēldiagnostikas metode, kurā ķermeņa struktūru attēlu iegūšanai izmanto magnētisko lauku un radioviļņus. Pacientu nepakļauj rentgena staru iedarbībai. Ar MR sirdij ir iespējams iegūt augstas izšķirtspējas sirds attēlus.